Szintet lépett az androidos vírus, ami megcsapolja a bankszámlákat, egészen elképesztő módszerrel lopja el a banki adatokat
Tökélyre fejlesztette a kémkedést az egyik androidos kártevő, ami immáron teljesen észrevétlenül lopja el az adatait.
Tökélyre fejlesztette a kémkedést az egyik androidos kártevő, ami immáron teljesen észrevétlenül lopja el az adatait.
Hiába csaptak már le rá többször is, újra és újra felbukkan egy androidos kártevő, ami van, hogy már előre ott van az eszközön, amikor kiveszi a csomagból.
Már akkor sincs biztonságban, ha látszólag olyasvalaki keresi, aki szerepel a névjegyeiben: a Crocodilus nevű kártevő hamis kontaktokat is hozzáadhat a telefonjához.
Saját bőrén tapasztalhatja meg az orosz hadsereg, miért nem érdemes lopni a fizetős programokat: most egy térképészeti app feltört változata kezdett terjedni, ami látszólag remekül hozza a prémium változat funkcióit. Csak hát közben egy csomó adatot ellop a mobilról, mivel tartalmaz egy kémprogramot is.
Fejlett módszerekkel dolgozik az új, Crocodilus nevű androidos vírus, mely a felhasználók pénzére pályázik.
Több mint 300 fertőzött alkalmazást találtak az androidos Play Áruházban a kutatók, a problémás appok összesen bő 60 millió letöltést gyűjtöttek össze.
A kiberbiztonsági szakemberek szerint hosszú távú fenyegetést jelent a Vo1d nevet viselő kártevő, mely ezúttal az okostévéket vette célba.
Adatokat lopott, és uzsorahitelt kínált egy kártékony androidos alkalmazás, ami egy népszerű csalási séma égisze alatt működött. Bár már törölték a Play Áruházból, de az áldozatok eszközein továbbra is folytathatja tevékenységét.
A képernyő tartalmának rögzítésére, valamint az üzenetek ellopására is alkalmas volt a BMI CalculationVsn nevű, egyébként látszólag ártalmatlan program.
Akár egy látszólag ártalmatlan digitális képkeretből is veszélyes eszköz lehetett, ha előre volt telepítve rá a BadBox nevű vírus – de okostelefonok és táblagépek is futtathatták a kártevőt, amire most lecsaptak a német hatóságok.
Terjed egy veszélyes új program, ami lecseréli a készüléke tárcsázóját, és valahányszor ön a bankját próbálja hívni, csalók lesznek a vonal túlsó végén. Akik igazából nem segíteni akarnak, hanem ügyes trükkökkel ellopni a pénzét.
Módosított Spotify és WhatsApp-alkalmazásokkal is terjesztették egy androidos vírus legújabb változatát, de a Play Áruházban is elérhető volt némelyik.
Magyarországot is érinti egy új kampány, melyben ismert alkalmazások álcája alatt terjesztenek egy veszélyes androidos kártevőt.
Számos új képességgel bővült a TrickMo nevű androidos kártevő eszköztára, hamis banki oldalakkal próbálja ellopni a netbankja belépési adatait – és ez csak egy a számos veszély közül.
Nyomasztóan kifinomult módszerekkel dolgozik az NGate nevű kártevő, melynek használatával a kiberbűnözők szinte bárki bankkártyáját utánozhatják – hogy aztán a boltban fizessenek vele, vagy készpénzt vegyenek fel.
Nincs szükség arra, hogy valamire rákattintson a felhasználó, anélkül is kihasználható egy új hiba. A jó hír, hogy a javítás már megérkezett hozzá, kérdés, mikor kapja meg minden érintett készülék.
Duplán pórul járhat az, aki bedől egy új adathalász SMS-nek, és letölti az abban hivatkozott alkalmazást.
Pénzügyi csalások elfedésére használtak egy kifinomult androidos kártevőt a rosszindulatú felek, 2022 eleje óta terjed a veszélyes kampány.